• English (UK)
  • Čeština
  • kalahari
  • mesita
  • symbols
  • worcester
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com

Zdařilá prezentace jihoafrické turistiky v Praze


Jihoafrická republika-Česko

Zdařilá prezentace jihoafrické turistiky v Praze

Praha - Prezentaci Jihoafrické republiky jako atraktivního cíle turistických cest uspořádala 29. března 2007 v Praze velvyslankyně JAR Nomsa Q. J. Dube pro české novináře a zástupce cestovních kanceláří.

Jihoafrická velvyslankyně v úvodním slově poukázala na rozsáhlý potenciál své země v oblasti cestovního ruchu. Zdůraznila, že turistika patří v Jižní Africe k nejdůležitějším odvětvím ekonomiky, které navíc vykazuje dlouhodobě stálý růst. Připomněla rovněž stabilní zájem českých občanů o turistické cesty do JAR.

Prezentaci uváděl druhý tajemník jihoafrického velvyslanectví Mashisha M. Motsoko.

Mezi českými občany je o Jižní Afriku velký zájem, prohlásila představitelka polovládní organizace South African Tourism Cristina Secco, která přijela ze svého stálého působiště v Miláně, aby seznámila odborné zájemce v Česku s podrobnostmi jihoafrické turistické nabídky.

Jak zdůraznila, zatímco za celý rok 2005 přijelo do Jižní Afriky 7,3 milionu turistů, za rok 2006 to bylo již 8,3 milionu, takže byl zaznamenán růst o 13,7 procenta. Nejvíce návštěvníků je tradičně z Velké Británie, po níž následují Německo, Nizozemí, Francie a Itálie. Podle průzkumu provedeného v roce 2005 si přibližně polovina návštěvníků rezervuje pobyty prostřednictvím cestovních kanceláří, hlavně na základě informací z internetu, 21 procent provádí rezervace přes letecké společnosti, zbytek využívá jiných způsobů nebo přijíždí bez pevné rezervace.

Cristina Secco řekla, že v současné době JAR zvyšuje investice do dopravní a turistické infrastruktury tak, aby byla dobře připravena na nebývalý příliv návštěvníků v roce 2010 v souvislosti s mistrovstvím světa ve fotbalu, jehož bude Jižní Afrika hostitelskou zemí.

Přitažlivost Jihoafrické republiky jako turistické destinace se násobí její mnohotvárností. Cristina Secco uvedla desatero výhod, které Jižní Afrika svým návštěvníkům nabízí v jedinečném celku:
▪ velká pestrost zážitků
▪ přírodní krásy
▪ kulturní rozmanitost
▪ dobrá protihodnota za vynaložené peníze
▪ celoroční destinace (9 měsíců léta, 3 měsíce jara)
▪ široká škála ubytovacích možností
▪ služby a infrastruktura na úrovni vyspělých zemí
▪ bezvízový styk, žádný nebo minimální časový rozdíl
▪ nabídka všech typů pobytů: individuální, rodinné, úsporné, luxusní, incentivní atd.
▪ pohostinnost obyvatel
Zvlášť pro české návštěvníky platí další výhoda: Je k dostání české pivo.

Cristina Secco připomněla, že tato mnohotvárnost turistické nabídky je soustředěna na pouhých čtyřech procentech rozlohy Afriky. JAR má více než 3 000 kilometrů dlouhé pobřeží, omývané dvěma oceány. Z jejích asi 47 milionů obyvatel je kolem 80 procent černých Afričanů a 9 procent bělochů, zbytek tvoří jiné etnické skupiny.

Závěrem hovořila Cristina Secco o tom, že Jižní Afrika se připravuje na uspořádání světového mistrovství ve fotbale v roce 2010. Bude to první fotbalové mistrovství světa konané v africké zemi a v Jižní Africe se dělá vše pro to, aby to byl velký úspěch nejen pro tuto zemi, ale pro celou Afriku.

S profilem letecké společnosti South African Airways (SAA) seznámil přítomné ředitel jejího pražského zastoupení Dalibor Valko. Jak řekl, SAA ani jiná letecká společnost nezajišťuje přímé lety z Prahy, nicméně do Jižní Afriky se z Prahy cestuje příjemně a pohodlně díky dohodám SAA s Českými aeroliniemi a jinými společnostmi, které dopravují cestující z Prahy do pravidelných destinací SAA - Frankfurtu, Londýna a Paříže. Od 1. července k nim přibude Mnichov díky obnovení linky Johannesburg-Mnichov, která sloužila českým občanům již v devadesátých letech. Do Mnichova bude SAA létat třikrát týdně, od 1. října pak pětkrát týdně.

Dalibor Valko uvedl, že SAA nahrazuje své letouny Boeing 747 na evropských linkách letouny Airbus 340-600 v dvoutřídní konfiguraci, která nabízí vysoký komfort. Sedadla letounů SAA v business třídě byla vyhodnocena jako nejlepší na světě. Boeingy létají z evropských destinací již jen do Londýna.

Do Jižní Afriky cestuje kolem 3 000 českých občanů ročně. Z toho 60 procent jsou služební cesty, 15 procent návštěvy příbuzných, zbytek tvoří turistické a jiné cesty.

Prezentace Jižní Afriky jako cíle turistických cest, uspořádaná ve spolupráci s Českou asociací novinářů a publicistů cestovního ruchu (ATchJET), byla zdařilá a splnila svůj účel, jak konstatovala i velvyslankyně Nomsa Dube. Účastníci ocenili, že Jižní Afrika se po dvouapůlročním odmlčení opět připomněla české odborné veřejnosti aktivním zájmem o Česko jako perspektivní zdrojový trh jihoafrické příjezdové turistiky.

Na prezentaci přišlo více než sto zástupců cestovních kanceláří a novinářů, jejichž zájem zřejmě předčil očekávání ATchJET, takže se tísnili v příliš malých místnostech, které ATchJET zajistila v budově CzechTourism.

Na závěr byli účastníci setkání pozváni na pohoštění a jihoafrické velvyslanectví věnovalo každému z nich láhev výborného jihoafrického vína v dárkovém balení.

Tradici prezentací turistického potenciálu Jižní Afriky založila Česko-jihoafrická společnost, která na toto téma uspořádala 24. listopadu 1993 v Praze první seminář pro české cestovní kanceláře a novináře a i v dalších letech rozvíjela v tomto směru řadu aktivit.

(zjk, mk)


Související zpráva:
Arabské a africké země na turistických veletrzích

Poll

Chtěli byste se podívat do Afriky či na Blízký východ?

Ano, do Afriky. - 32.4%
Ano, na Blízký východ. - 19.3%
Ne. - 4.5%
Už jsem tam byl a rád bych se tam vrátil. - 18.8%
Mám zájem o nabídku a vypracování individuální trasy. - 24.9%
Copyright © 2007-2022 CZEFRICA.com
Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Webhosting-domeny.info