• English (UK)
  • Čeština
  • kalahari
  • mesita
  • symbols
  • worcester
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com

Keňský program diverzifikace turistických trhů


Keňa

Program diverzifikace turistických trhů

Praha/Moskva/Nairobi - Česká republika je mezi prvními zeměmi, jichž se dotýká Program diverzifikace zdrojových trhů, který uskutečňuje keňské ministerstvo turistiky pod názvem Magical Kenya (Magická Keňa).

Turistický potenciál Keni představila v Praze delegace keňského ministerstva turistiky, vedená ministrem Najibem Balalou, ve dnech 25.-26. června.

Prezentační setkání s českými odborníky cestovního ruchu se zaměřilo na programy pro turisty navštěvující Keňu a na zvyšování podílu českých turistů v příjezdovém cestovním ruchu a ředitelka Keňského výboru pro turistiku (Kenya Tourist Board) Karrol Yambo při něm představila mnohotvárný obraz keňské turistické nabídky.

Ministr Najib Balala a paní Karrol Yambo

Ministr Najib Balala a paní Karrol Yambo při pražské prezentaci
Foto TMR International


Připomněla tradiční a všeobecně známá safari v keňských národních parcích a rezervacích, jichž je celkem na šedesát a umožňují bezprostřední seznámení s velkými africkými zvířaty včetně „velké pětky" (lev, levhart, slon, nosorožec a buvol) ve volné přírodě. Mezi rezervacemi dnes dominuje národní rezervace Masai Mara (též Maasai Mara), která navazuje na severotanzanský národní park Serengeti a je proslulá zejména každoročními migracemi milionových stád pakoňů, zeber a gazel Thomsonových. Pohodlněji dostupné jsou nicméně starší národní parky, jako jsou Tsavo East a Tsavo West, dále Amboseli pod severními svahy Kilimandžára či Nakuru, kromě nichž má dnes Keňa mnoho jiných chráněných území nejrůznějšího druhu a určení.

Keňa je i skvělou plážovou destinací se svými 480 kilometry bezpečného pobřeží lemovaného korálovými útesy, umožňuje řadu sportovních aktivit, například golf (na čtyřicet golfových hřišť), potápění, rybaření, rafting a horolezectví, pyšní se mnohotvárnou krajinou s jedinečnými přírodními sceneriemi, nověji nabízí i poznání svého folklorního bohatství, historických památek a mnoho jiného. Je uznávanou destinací i pro kongresovou turistiku. Keňa má příjemné podnebí, služby na vysoké profesionální úrovni a je z Evropy snadno dostupná.

Karrol Yambo prohlásila, že cestovní ruch je v Keni třetí největší hospodářský sektor, který znovu roste po propadu způsobeném povolebními násilnostmi z ledna 2008. Uvedla však, že podíl českých turistů na keňském cestovním ruchu je zatím velmi malý, v roce 2007 navštívilo Keňu jen asi 2 500 Čechů, což tvoří pouhé jedno procento celkového počtu příjezdů. Keňská strana zde vidí velký potenciál růstu, přičemž za důležité považuje snižovat cestovní náklady například pomocí charterových letů. „Potřebujeme nové trhy," prohlásila Karrol Yambo. V současné době Keňa tyto nové trhy hledá v Asii, Austrálii, Rusku, střední a východní Evropě a na Středním východě.

Největším zdrojovým trhem pro Keňu zůstává Velká Británie, následovaná Německem. Nyní se zvyšuje i počet turistů ze Spojených států, mezi jiným díky keňskému rodinnému původu prezidenta Baracka Obamy.

Delegace soustředila pozornost na české cestovní kanceláře, které se o Keňu zajímají jako o cílovou zemi svých zájezdů, na letecké společnosti a na novináře. Ministr Najib Balala se setkal k pracovnímu jednání s českým ministrem pro místní rozvoj Rostislavem Vondruškou, do jehož kompetence spadá i cestovní ruch.

Pobytu keňské delegace v Praze předcházela obdobně zaměřená návštěva v Moskvě. Najib Balala se dohodl se svým ruským protějškem Anatolijem Jaročkinem, ředitelem vládní Ruské federální agentury pro turistiku (Rosturizm), na aktivnější spolupráci v podpoře turistiky. Mluvčí keňského ministerstva turistiky prohlásil, že v příštích dvou měsících vydá Keňa v Rusku 16 milionů šilinků (přibližně 200 000 dolarů) na propagaci turistiky. Mezi jiným mají vzniknout internetové stránky v ruštině.

V projevu k moskevským novinářům ministr Balala řekl, že „důvodem, proč oslovujeme Rusko a východní Evropu, je zvýšit počet příjezdů z tohoto důležitého trhu". Dodal, že diverzifikace turistických trhů umožní Keni „vyvarovat se přílišného spoléhání na tradiční trhy v západní Evropě a Severní Americe". V roce 2008 přicestovalo do Keni z Ruska skromných 3 000 turistů. V současné době nemá Moskva s Nairobi přímé letecké spojení, ale Najib Balala doufá, že do konce letošního roku toto spojení vznikne.

Poslední zastávkou keňské delegace byla Varšava, kam delegace odletěla k jednodennímu pobytu z Prahy. Ministr Najib Balala se ve Varšavě setkal se státní podtajemnicí na polském ministerstvu sportu a turistiky Katarzynou Sobierajskou.

V rámci svého programu diverzifikace zdrojových trhů otevřelo keňské ministerstvo turistiky své kanceláře v Rusku, na Středním východě, v Austrálii a v Indii, prohlásil Najib Balala po návratu do Nairobi. Ministr ujistil turisty, že Keňa je bezpečná země, a dodal, že počet návštěvníků neustále roste. Vláda chce představit Keňu jako jednu z nejpřednějších exotických destinací na světě, a proto investuje do marketingu, zdůraznil.

(zjk)


Související zprávy:
Východní Afrika směřuje ke sjednocování v turistice
Keňa hledá nové trhy
Nepokoje vážně postihly cestovní ruch

 

Poll

Chtěli byste se podívat do Afriky či na Blízký východ?

Ano, do Afriky. - 32.4%
Ano, na Blízký východ. - 19.3%
Ne. - 4.5%
Už jsem tam byl a rád bych se tam vrátil. - 18.8%
Mám zájem o nabídku a vypracování individuální trasy. - 24.9%
Copyright © 2007-2022 CZEFRICA.com
Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Webhosting-domeny.info