• English (UK)
  • Čeština
  • kalahari
  • mesita
  • symbols
  • worcester
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com

Drahý golf v emirátech


Spojené arabské emiráty

Drahý golf v emirátech

Dubaj - Spojené arabské emiráty jsou nejdražší golfová destinace z celého Středního východu, Evropy a Afriky a tato země vnáší do golfového podnikání nové standardy. Uvádí to list Gulf News vycházející v Dubaji, který cituje zprávu mezinárodní auditorské a poradenské firmy KPMG.

Průměrné příjmy z golfových hřišť jsou v roce 2008 na Středním východě třikrát až čtyřikrát vyšší než z podobných hřišť v Evropě. Z osmnáctijamkových hřišť činí v průměru 5,3 milionu euro ročně. Emirát Dubaj, kde je soustředěna více než polovina golfových hřišť arabského světa, si v tomto ohledu vede zvlášť úspěšně a příjmy tam dosahují průměrně 7 milionů euro.

Mezi předními evropskými golfovými zeměmi vynášejí hřiště průměrně 1,8 milionu euro v Portugalsku a v Nizozemí, 1,5 milionu euro ve Španělsku a 1,3 milionu euro v Irsku.

„Golf na Středním východě je na neustálém vzestupu a pro mezinárodní golfové podnikání vytyčuje nové a mimořádně vysoké standardy," prohlásil odborný pracovník KPMG Andrea Sartori. Dodal, že golfovou konjunkturu stále podporuje příliv přistěhovalců z tradičních golfových zemí, jako jsou Velká Británie, Irsko a Austrálie, jakož i zájem mezinárodních golfových turistů. Zvláště Dubaj se prosazuje jako celosvětová golfová destinace.

Poptávka po golfu na Středním východě, kde jsou voda a přírodní zeleň vzácné, je novodobý jev, neboť golf nepatří mezi tradiční sporty místních obyvatel. V zemích, jako jsou Spojené arabské emiráty, posilují rozvoj golfu cestovní ruch a konjunktura v nemovitostech.

Podle odhadů KPMG je na Středním východě kolem 17 000 golfistů, tedy mnohem menší podíl z počtu obyvatel než v Evropě, ve Spojených arabských emirátech samých pak 7 000.

Průměrný víkendový poplatek za kolo golfu na osmnáctijamkovém hřišti činí na Středním východě 107 euro, tedy více než dvojnásobně více než ve Velké Británii a v Irsku.

Nejdražší zemí ze Středního východu, Evropy a Afriky jsou Spojené arabské emiráty s průměrným poplatkem 121 euro. Naproti tomu nejlevněji si lze zahrát golf v Jihoafrické republice a ve východní Evropě - za méně než 40 euro.

Zpráva KPMG se zakládá na údajích z roku 2006 o přibližně 1 500 golfových hřištích ze 48 zemí.

Levná Jihoafrická republika má se Středním východem společnou možnost celoročního využití hřišť, ale příjmy jsou výrazně nižší kvůli nízkým poplatkům na hru a členským příspěvkům. Přitom některá jihoafrická golfová hřiště patří na vrcholné úrovni, například v Sun City, které navrhl Gary Player, a jihoafričtí golfisté patří do světové špičky.

Středovýchodní golfová hřiště jsou výnosná, ačkoli mají desetinásobně více personálu než evropská. Na osmnáctijamkovém hřišti je na Středním východě průměrně 188 zaměstnanců.

(in, zjk)

Poll

Chtěli byste se podívat do Afriky či na Blízký východ?

Copyright © 2007-2021 CZEFRICA.com
Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Webhosting-domeny.info