• English (UK)
  • Čeština
  • kalahari
  • mesita
  • symbols
  • worcester
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com

Islám proniká do hotelového průmyslu


Arabský svět

Islám proniká do hotelového průmyslu

Dubaj - S růstem turistiky se v arabském světě objevuje nový typ hotelů dodržujících zásady islámu a jeho právního systému známého jako šarí‘a.

Hotelové řetězce tohoto typu se objevily v arabských zemích při březích Perského zálivu, kde probíhá intenzivní výstavba hotelů. Jejich nápadným rysem je to, že se v nich nepodává žádný alkohol.

Alain Guernier, generální ředitel nedávno vzniklé společnosti Tamani Hotels & Resorts, prohlásil v létě 2007, že nový typ hotelů má obrovský obchodní potenciál, protože „lidé v tomto regionu stále více cestují a chtějí bydlet v hotelích, které ctí jejich hodnoty a kulturu". Firma Tamani, která je součástí KM Holding sídlící ve Spojených arabských emirátech, plánuje otevřít luxusní hotely ve velkých blízkovýchodních městech i jinde.

Shaza Hotels, firma provozující luxusní bezalkoholové hotely, se chystá otevřít během příštích tří let sedm nových hotelů. Jde o společný podnik společností Guidance Financial Group a Kempinski Hotels. (Shaza je arabské slovo, které v českém přepisu zní šadá či šazá a znamená vůně.)

„Hotelové řetězce dodržující pravidla šarí‘y poskytují správný produkt a správné prostředí pro mnoho lidí z tohoto regionu i zvenčí. Jsou součástí kultury, která má být respektována, a také vytvářejí významné alternativy k mezinárodním hotelovým řetězcům. Zachováváme islámské zásady a nabízíme skutečnou arabskou pohostinnost, kterou chce při svých cestách na Blízký a Střední východ poznat velmi mnoho lidí," řekl Alain Guernier.

Tamani má spravovat kolem 16 000 hotelových pokojů, jež se KM Holding chystá vytvořit v různých kategoriích do tří až pěti let. Země, na které se soustředí především, jsou Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Maroko, Turecko, Indie, Indonésie a Malajsie. Podobné plány zveřejnila i společnost Shaza Hotels, která doufá, že do několika let bude mít třicet hotelů.

V odborných kruzích se někdy poukazuje na to, že bezalkoholové hotely budou mít nízké příjmy ze stravování a nápojů, což může ovlivnit jejich zisky. Podle Christophera Hartleyho, generálního ředitele Shaza Hotels, to však je „zcela irelevantní". „Naše studie ukazují, že naše příjmy budou více než kompenzovány zaváděním speciálních kulinárních koncepcí," dodal.

Šarí‘a (v původním významu „vodní zdroj" či „cesta k napajedlu"), jejíž zásady se mají v těchto hotelích dodržovat, je systém islámských právních norem, které významně ovlivňují každodenní život muslimů.

(in, zjk)

Poll

Chtěli byste se podívat do Afriky či na Blízký východ?

Copyright © 2007-2021 CZEFRICA.com
Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Webhosting-domeny.info