• English (UK)
  • Čeština
  • kalahari
  • mesita
  • symbols
  • worcester
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com

Kongres ATA se sejde v Arushe


Tanzanie

Kongres ATA se sejde v Arushe

Dar es-Salaam - Příští výroční kongres Asociace africké turistiky (ATA - Africa Travel Association) se sejde ve dnech 19.-23. května 2008 v Arushe, tanzanijské „metropoli safari". Oznámili to tanzanijský ministr přírodních zdrojů Jumanne Maghembe a výkonný ředitel ATA Eddie Bergman.

Pro ATA a její kampaň, která má „přivést svět do Afriky a Afriku do světa", je Tanzanie „skvělé dějiště kongresu, protože její různorodý  a vzkvétající turistický průmysl přitahuje rekordní počty návštěvníků z celého světa", prohlásil Eddie Bergman. Dodal, že na kongres bude tentokrát poprvé pozvána delegace Asociace pacificko-asijské turistiky (PATA).

Na programu pětidenního 33. kongresu ATA budou nové růstové trhy cestovního ruchu, sociální odpovědnost a turistický průmysl, výjezdní turistika z Asie a další témata. Během kongresu se uskuteční kulaté stoly za účasti ministrů, dodavatelů a touroperátorů, výstava produktů, udílení cen a jiné akce a organizátoři nabídnou účastníkům také předkongresové a pokongresové zájezdy.

Arusha, ležící v severní Tanzanii, je východiskem k cestám do národního parku Serengeti a kráteru Ngorongoro, k výstupům na Mount Meru a k jiným turistickým aktivitám, případně i k výletům do parků v jižní Keni. Nedaleké město Moshi a jeho okolí je základnou k výstupům na Kilimandžáro.

Kongres ATA se v Tanzanii uskuteční již podruhé. Jak prohlásil ministr Jumanne Maghembe, výsledkem kongresu z roku 1998 byl pro Tanzanii rychlý růst v počtu turistů zejména ze Spojených států, které se staly pro tanzanijský cestovní ruch druhým největším zdrojovým trhem.

Minulý, 32. kongres se uskutečnil v Addis Abebě ve dnech 6.-11. května 2007 a zúčastnili se ho odborníci turistického průmyslu z více než dvaceti zemí Afriky, Severní Ameriky, Evropy a Asie.

Asociace africké turistiky (ATA) je přední organizace zabývající se rozvojem turistiky směřující do Afriky a vnitroafrického cestovního ruchu. Byla založena v roce 1975 a mezi jejími členy jsou ministři turistiky a kultury, národní turistické centrály, letecké společnosti, hotelové společnosti, cestovní kanceláře, turistická media, firmy zajišťující public relations, nevládní organizace aj. Zájemci z České republiky mohou získat bližší informace na www.africatravelassociation.org.

(in, mk)

Poll

Chtěli byste se podívat do Afriky či na Blízký východ?

Copyright © 2007-2021 CZEFRICA.com
Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Webhosting-domeny.info