• English (UK)
  • Čeština
  • kalahari
  • mesita
  • symbols
  • worcester
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com

Angola: Úspěch na turistickém veletrhu v Lisabonu


Angola

Úspěch na turistickém veletrhu v Lisabonu

Lisabon – Angola zaznamenala výrazný úspěch na lisabonském turistickém veletrhu Bolsa de Turismo de Lisboa (BTL).

Jak oznámila angolská tisková agentura ANGOP, ve svém stánku, který navštívilo průměrně 1 200 lidí denně, představila Angola vedle přírodních krás i svou kuchyni, řemesla a jiné aspekty života.

Ředitel odboru mezinárodní spolupráce na angolském ministerstvu turistiky Januário Marra prohlásil, že Angola zaujala velkou pozornost návštěvníků a její delegace úspěšně jednala s investory a partnery.

Vedoucí angolského stánku Amaro Francisco oznámil, že Angola bude pokračovat v intenzivní propagaci turistiky, aby získávala více investic a turistů a mohla pro ně vytvářet odpovídající podmínky.

Na lisabonském veletrhu bylo zastoupeno 27 zemí. O angolský stánek měli zájem zejména návštěvníci z Brazílie, Španělska, Kapverdských ostrovů, Portugalska a Turecka.

Angola je bývalá portugalská kolonie a nezávislost získala až v roce 1975, jako jedna z posledních velkých afrických zemí.

Se svým přírodním bohatstvím může Angola patřit k vysoce atraktivním turistickým cílům v Africe, nesmírně však utrpěla vleklou občanskou válkou, která vypukla krátce po vyhlášení nezávislosti v roce 1975 a trvala až do roku 2002. Šlo o jeden z největších a nejtěžších konfliktů v Africe, který zpustošil angolské hospodářství a rozvrátil společenský řád i sociální stabilitu. O život přišlo v této válce přes půl milionu lidí.

Válka vyvolala v Angole katastrofální humanitární krizi a zanechala hluboké stopy na ekonomice i přírodním bohatství. Dnes má Angola nejrychleji rostoucí ekonomiku v Africe, z důsledků občanské války se však ještě zdaleka nevzpamatovala. Přestože má velké zásoby ropy, plynu, diamantů a jiných nerostů, rozsáhlý hydroelektrický potenciál, bohatou zemědělskou půdu a v neposlední řadě i předpoklady stát se jednou z nejzajímavějších turistických destinací v Africe, zůstává chudou zemí.

Angolský turistický potenciál se zakládá na přírodních krásách ve vnitrozemí i na atlantickém pobřeží, které měří 1 650 kilometrů. Země má šest národních parků (Bikuar, Cameia, Cangandala, Iona, Kissama a Mupa) a řadu rezervací, které vedle jedinečných scenérií kdysi oplývaly i hojností velké africké zvěře. Občanská válka spojená s nekontrolovaným pytláctvím a devastací infrastruktury však toto bohatství z velké části zničila. Například národní park Mupa byl původně vyhlášen na ochranu žirafy angolské (Giraffa camelopardalis angolensis), tento poddruh však válka pravděpodobně zcela vyhubila. Park Cangandala byl zřízen na ochranu endemické antilopy obrovské (Hippotragus niger variani), která naopak úplnému vyhubení unikla.

Odborníci předpokládají, že stavy volně žijící velké africké zvěře se během doby mohou z válečného postižení vzpamatovat. Rozvoj cestovního ruchu bude ovšem vyžadovat vybudování turistické infrastruktury, zejména komunikací a ubytovacích zařízení, což si vyžádá vysoké investiční náklady.

(jš)

Související zprávy:
Vzácná antilopa přežila válku

 

Poll

Chtěli byste se podívat do Afriky či na Blízký východ?

Copyright © 2007-2021 CZEFRICA.com
Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Webhosting-domeny.info