• English (UK)
  • Čeština
  • kalahari
  • mesita
  • symbols
  • worcester
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com

Mosambická a madagaskarská letadla nesmějí do Evropské unie


Mosambická a madagaskarská letadla nesmějí do Evropské unie

Brusel - Evropská komise doplnila Mosambik a Madagaskar na černou listinu zemí, jejichž letadla jsou vyloučena z leteckého provozu v Evropské unii. Listina byla aktualizována k 21. dubnu 2011.

V případě Mosambiku jde o všechna letadla leteckých společností registrovaných v této zemi, včetně národního dopravce Linhas Aéreas de Moçambique (LAM), který působí pod názvem LAM - Mozambique Airlines. Na posledním seznamu destinací LAM figurovaly z evropských měst jen Lisabon a Kodaň.

Důvodem vyloučení jsou, jak se uvádí v rozhodnutí Evropské komise, „závažné bezpečnostní nedostatky vyžadující rozhodnou akci", které ohlásila Mezinárodní organizace civilního letectví (ICAO).

V prohlášení, které vydaly LAM - Mozambique Airlines, se sděluje, že společnost bude dál létat z Maputa do Lisabonu, a to letadlem Boeing B767 pronajatým od portugalské charterové společnosti EuroAtlantic.

U společnosti Air Madagascar byla z provozu v Evropské unii vyloučena dvě letadla typu Boeing B767-300ER, a to ze stejného důvodu jako letadla mosambických leteckých společností. Tato letadla zajišťovala dopravu mezi Madagaskarem a Francií (Paříž, Marseille). Kromě toho létají do Kantonu v Číně a Bangkoku v Thajsku; tyto destinace rozhodnutím Evropské komise dotčeny nejsou.

Společnost Air Madagascar také oznámila pokračování svého letového programu do Evropy, a to tak, že zakoupí místa v letadlech společností, které mají provoz v Evropské unii povolen. Zdůraznila, že její lety do Asie i regionální a místní síť zůstanou v provozu jako dosud. Společnost má hustou síť spojů přímo na Madagaskaru a kromě toho létá zejména do Nairobi, Johannesburgu a na ostrovy v Indickém oceánu. Na regionálních a vnitrostátních linkách používá menších letadel.

Letoun B767-300ER je určen pro střední a dlouhé tratě (dolet přes 11 000 km), má široký trup (dvě uličky mezi sedadly) a kapacitu až 351 cestujících (při jednotřídním uspořádání).

Na černé listině Evropské unie zůstávají společnosti, které tam byly zařazeny již dříve. Jsou to ghanská společnost Meridian Airways, všechny letecké společnosti certifikované v Angole (kromě TAAG Angola Airlines, pro niž platí v EU omezení činnosti), v Beninu, v Konžské republice, v Demokratické republice Kongo, v Džibutsku, v Rovníkové Guineji, v Liberii, v Gabonu (kromě Gabon Airlines, Afrijet a Nouvelle Air Affaires Gabon - SN2AG, pro něž platí v EU omezení činnosti), v Mauritánii, v republice Svatý Tomáš a Princův ostrov, v Sierra Leone, v Súdánu, ve Svazijsku a v Zambii.

(jš)

 

Související zpráva:
Aktuální hodnocení leteckých společností v Africe a arabském světě

 

Poll

Chtěli byste se podívat do Afriky či na Blízký východ?

Copyright © 2007-2021 CZEFRICA.com
Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Webhosting-domeny.info