• English (UK)
  • Čeština
  • kalahari
  • mesita
  • symbols
  • worcester
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com
  • Poznáváme Afriku a arabské země CZEFRICA.com

Sýrie: Rozmach turistiky v popředí zájmu


Sýrie

Rozmach turistiky v popředí zájmu

Praha - Sýrie zahájila rozsáhlou kampaň za rozvoj zahraniční příjezdové turistiky, jejíž součástí byla i účast na pražském turistickém veletrhu Holiday World 2009.

Podle informací získaných na samostatném veletržním stánku syrského ministerstva turistiky se rozpočet tohoto ministerstva za posledních pět let zvýšil na padesátinásobek - ze 3 milionů dolarů na 150 milionů dolarů v letošním roce. Ministerstvo se účastní turistických veletrhů po celém světě, aby po dlouhém období, které rozvoji turistiky politicky nepřálo, uvedlo Sýrii do povědomí turistického průmyslu i potenciálních návštěvníků.

Jak nám sdělila Theresa al-Wadi, ředitelka evropských a asijských trhů ve společnosti Chamtour, země se musí soustředit na budování turistické infrastruktury, která je v současné době nedostatečná. Společnost Chamtour sama vlastní řetězec 12 luxusních hotelů a cestovní kancelář poskytující celou škálu turistických služeb v Sýrii.

Sýrie, oficiálním názvem Syrská arabská republika, je velmi atraktivní destinací především pro klasickou poznávací turistiku. Její hlavní město Damašek je považováno za nejstarší město světa. Jako sídlo druhé dynastie arabských chalífů, pocházejících z rodu Banú Umajja, byl v letech 661-750 centrem rozmáhající se islámské říše, která historicky patří mezi největší říše v dějinách lidstva. Nejvýznamnějšími místy v Damašku jsou slavná Umajjovská mešita v Damašku, postavená začátkem 8. století, proslulý damašský súk (bazar) a mnoho jiných. Řada dalších syrských měst připomene svými pamětihodnostmi různé etapy, jimiž země ve svých bohatých dějinách prošla: Halab (Aleppo), Tadmur (Palmyra), Hims (Homs), Lázikíja (Lattakia) a jiná. Země nabízí i lákavé přírodní scenérie v pouštním a horském prostředí, archeologická naleziště a jiné pozoruhodnosti. Navíc leží Sýrie v sousedství turisticky přitažlivého Libanonu, od jehož hlavního města Bejrútu dělí Damašek silniční vzdálenost jen necelých 130 kilometrů.

Sýrie má zajímavé možnosti pro náboženskou turistiku, vedle islámských jsou zde i důležité křesťanské památky (chrám sv. Pavla v Damašku, připomínající obrácení sv. Pavla „cestou do Damašku") i památky z dlouhé předkřesťanské éry.

V souladu se současným převládajícím trendem plážových dovolených chce Sýrie v co nejkratší době rozvinout také potenciál svého středomořského pobřeží. Zejména kolem Lázikíje leží málo využité kvalitní pláže, které by po příslušných investicích mohly konkurovat plážím v sousedním Libanonu i Turecku. Syrská vláda má pro rozvoj pobřeží připravené projekty a podniká kroky, aby získala investory.

Nedostatek infrastruktury zatím v Sýrii brzdí rozvoj turistiky vůbec. Ve stavbě nebo v plánech jsou nové hotely v Damašku, Halabu, v přímořské oblasti a v dalších částech země. Zajímavé možnosti zde nabízejí starobylé domy, v nichž sídlily bohaté syrské rodiny.

(zjk)

Poll

Chtěli byste se podívat do Afriky či na Blízký východ?

Copyright © 2007-2021 CZEFRICA.com
Vytvořila POČÍTAČOVÁ POHOTOVOST s.r.o.
Webhosting-domeny.info